Donald Tusk wzywa do rozprawienia się z przemytnikami, którzy przerzucają imigrantów przez Morze Śródziemne. Szef Rady Europejskiej nazwał nielegalnych przewoźników "mordercami odpowiedzialnymi za śmierć tysięcy osób".
Jak powiedział Tusk w Jerozolimie, przed spotkaniem z prezydentem Izraela Reuwenem Riwlinem, trzeba się skupić na ratowaniu ludzkich istnień oraz walce z przemytnikami i handlarzami ludźmi.
"Możemy mówić o nich jako o mordercach, ponieważ to oni są odpowiedzialni za śmierć tysięcy osób" - mówił przewodniczący Rady Europejskiej.
Europa przeżywa najpoważniejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Od początku roku co najmniej 300 tysięcy uchodźców i imigrantów przedostało się na Stary Kontynent przez basen Morza Śródziemnego. Podczas przeprawy zginęło ponad 2,5 tysiąca osób.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu