Szczątki samolotu indonezyjskich linii Trigana, prawdopodobnie odnalezione. Maszyna zaginęła nad wyspą Nowa Gwinea.

Mieszkańcy wsi w pobliżu Oksibil, miasta we wschodniej, indonezyjskiej części wyspy, znaleźli domniemane szczątki maszyny. Mają one leżeć w górach. Tych informacji nie potwierdzają jeszcze miejscowe władze. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne akcję poszukiwawczą zawieszono bowiem do jutrzejszego poranka. Wtedy mają zostać też podjęte próby weryfikacji informacji o znalezieniu maszyny.

Na pokładzie samolotu linii Trigana, który zaginął dziś nad Nową Gwineą, były 54 osoby, w tym pięcioro dzieci i pięcioro członków załogi. Samolot wystartował z lotniska Sentani w indonezyjskim mieście Jayapura, leciał do Oksibil, również w Indonezji. Rejs miał trwać 45 minut, a na 10 minut przed planowanym lądowaniem z pilotem utracono kontakt. Wiadomo, że lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych.

W lipcu indonezyjskie władze zapowiedziały kontrole bezpieczeństwa samolotów operujących na liniach krajowych. W grudniu ubiegłego roku rozbił się samolot linii AirAsia lecący z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Zginęły 162 osoby. W tym roku w Indonezji rozbił się zaś wojskowy samolot transportowy. W katastrofie zginęło przeszło 100 osób. Linie Trigana od 2007 roku są na czarnej liście przewoźników, którzy nie mają prawa wykonywania rejsów na terytorium Unii Europejskiej.