Nie wszystkie rodziny ewakuowane z Donbasu rozpoczną jutro samodzielne życie w Polsce, tak jak zapowiadał wcześniej resort spraw wewnętrznych. Wszystko przez przedłużające się remonty lokali, w których mają zamieszkać.

Małgorzata Woźniak, rzeczniczka prasowa MSW mówi, że chodzi tylko o kilka rodzin, bo zdecydowana większość ewakuowanych już opuściła ośrodki w Łańsku i Rybakach. "Te osoby trafiły do swoich mieszkań na terenie całego kraju. Każda z tych rodzin otrzymała ofertę pracy i mieszkania. Ta pomoc to olbrzymia zasługa samorządów" - mówi Małgorzata Woźniak.
Rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych tłumaczy, że wspomniane remonty szybko powinny się zakończyć. "Na dniach te rodziny będą mogły tam zamieszkać. Chcemy, by do tego czasu pozostały w Rybakach" - mówi rzeczniczka MSW.
178 osób ewakuowano z Donbasu na początku stycznia tego roku. Wszystkie rodziny mają polskie korzenie. Trafiły do dwóch ośrodków w Łańsku i w Rybakach. Tam uczyły się języka polskiego. Otrzymały też pomoc w uzyskaniu pozwolenia na pobyt stały. Najwięcej z tych osób nich zamieszka w Warszawie.