To miasto transformacji i region z dobrą infrastrukturą oraz silnym przemysłem. Tak o Łodzi i województwie łódzkim mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Dziś o 13 w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpocznie się kolejne wyjazdowe posiedzenie rządu.

Gabinet Ewy Kopacz ma przyjąć unijny program regionalny dla Polski centralnej. Janusz Piechociński mówił w radiowej Jedynce, że województwo łódzkie to mocny gospodarczo region. Szef PSL wspomniał o polskich zakładach materiałów budowlanych, trzeciej największej w kraju łowickiej spółdzielni mleczarskiej, rozwiniętym sadownictwie z Instytutem Sadownictwa i Warzywnictwa w Skierniewicach. "Mamy także węzeł Stryków, który jest przykładem dróg do inwestowania, bo w ciągu 10 lat ta mała miejscowość, będąca na styku A1 i A2 wytworzyła niesamowicie przyjazne warunki przedsiębiorczości, potroiła swoje dochody a bezrobocie spadło do 4 procent" - wyliczał Janusz Piechociński.

Według nieoficjalnych informacji rząd ma też zdecydować o przyspieszeniu budowy ekspresówki S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi. Droga ma w przyszłości połączyć autostradę A2 z drogą S8. Premier zapowiedziała też, że Rada Ministrów podejmie decyzję o przyznaniu 143 milionów złotych na realizację programów badawczych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Kopacz zapowiedziała, że placówka ma się zmienić w Narodowe Centrum Ogrodnictwa.
To już kolejne wyjazdowe posiedzenie rządu. Na poprzednim, w Katowicach dwa tygodnie temu przyjęto program dla Śląska.