Kolejny kandydat stanął do walki o nominację partii republikańskiej w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jest nim gubernator stanu New Jersey Chris Christie.

Podczas wiecu w liceum w miejscowości Livingston Christie powiedział kilkuset zwolennikom, że chce być prezydentem, który będzie mówić prawdę Amerykanom. "Prawda i trudne decyzje podjęte dziś, doprowadzą jutro do wzrostu gospodarczego i szans na sukces dla każdego Amerykanina" - mówił gubernator New Jersey.

Jeszcze kilka lat temu Chris Christie był gwiazdą republikanów. Od tego czasu zanotował jednak serię spektakularnych porażek. New Jersey przeżywa kłopoty gospodarcze. a współpracownicy gubernatora zostali przyłapani na tym, że w ramach odwetu politycznego zamknęli kilka pasów autostrady powodując gigantyczne korki. Gubernator New Jersey liczy, że swoją otwartością i charyzmą uda mu się przezwyciężyć trudności.

52-letni Chris Christie jest z wykształcenia prawnikiem. Był lobbystą i biznesmenem, później został prokuratorem. Od 5 lat pełni funkcję gubernatora stanu New Jersey.
Christie jest 14 kandydatem w prawyborach partii republikańskiej. O nominację demokratów ubiega się 4 polityków, w tym była sekretarz stanu Hillary Clinton.


Wybory prezydencie w USA odbędą się w listopadzie przyszłego roku.