To była tylko formalność. Rada Warszawy, w której większość ma klub Platformy Obywatelskiej, udzieliła prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku.

W swoim wystąpieniu Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że miasto rozwija się coraz lepiej, a dochody stolicy rosną. Wskazywała na przykład, że przybyło około 10 tysięcy osób płacących podatki w Warszawie. Chwaliła się też zakończonymi inwestycjami, w tym otwarciem II linii metra, a także wysokimi ocenami funkcjonowania stolicy wśród ekspertów i zagranicznych agencji.

Przeciwko udzieleniu absolutorium głosował m.in. klub PiS. Jego przewodniczący Jarosław Krajewski wytykał prezydent między innymi aferę w bemowskim ratuszu, a także duże opóźnienie przy budowie II linii metra i przy remoncie bulwarów nad Wisłą.

Debata nad udzieleniem absolutorium, ze względu na dużą liczbę pytań znacznie się przedłużyła. Uchwała ws. absolutorium, mimo że była jednym z pierwszych punktów w porządku obrad, została przegłosowana dopiero późnym popołudniem.