Spotkanie prezydenta elekta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką nie zostało odwołane, a jedynie przełożone.
Krzysztof Szczerski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział dziennikarzom w Sejmie, że spotkanie to nie było wcześniej umawiane i planowane. Dodał, że prezydent Poroszenko przyjedzie do Warszawy z wizytą nieformalną, na finałowy mecz Ligi Europy, w którym Dnipro Dniepropietrowsk zmierzy się z hiszpańską Sevillą. Szczerski wyjaśnił, że był zamiar wykorzystania tej wizyty do odbycia nieformalnego spotkania Dudy z Poroszenką, ale okazało się to niemożliwe ze względu na niezgodność kalendarzy polityków.
Krzysztof Szczerski poinformował, że prezydenta elekta nie ma dziś w Warszawie, a więc spotkanie zostanie przełożone. "Nie jest to żadna decyzja polityczna, jest to po prostu przełożenie ze względów organizacyjnych spotkania, które pewnie w przyszłości się odbędzie" - dodał Szczerski.
Petro Poroszenko ma w planach spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu