W Polsce liczyli głosy ręcznie. Pod takim tytułem "Rossijskaja Gazieta" opisuje skandale wyborcze w naszym kraju. Rządowy dziennik pisze o chaosie, jaki zapanował nad Wisłą, gdy okazało się, że zawiodły komputerowe systemy liczenia głosów.

Gazeta zastanawia się, czy w Polsce udało się przeprowadzić uczciwe wybory, czy nie. Pisze, że skandal wokół polskich wyborów nabrał już wymiaru międzynarodowego, bo jedna z frakcji Parlamentu Europejskiego wezwała Warszawę do ponownego przeliczenia głosów, w obecności zagranicznych obserwatorów.

"Rossijskaja Gazieta" zauważa, że co czwarty Polak jest przekonany o sfałszowaniu wyników wyborczych. Dalej rządowy dziennik cytuje byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który twierdzi, że po 25 latach transformacji nie ma w Polsce siły, która byłaby w stanie sfałszować wyniki wyborów. „Rossijskaja Gazieta” odnotowuje także wypowiedź obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który zapowiada reformę ordynacji, co ma pomóc w przywróceniu zaufania obywateli do komisji wyborczych i samej procedury głosowania.