Wyniki wyborów samorządowych prawdopodobnie jutro. Państwowa Komisja Wyborcza zna wyniki wyborów z 98 procent komisji wyborczych.

Swoją pracę zakończyły na razie komisje wojewódzkie w Opolu i w województwie kujawsko-pomorskim. Tam już są znane wyniki wyborów. Na protokoły z pozostałych województwach trzeba jeszcze poczekać - mówi wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Stanisław Kosmal. Prawdopodobnie na ostateczne wyniki poczekamy do rana. Przez noc pozostali komisarze wojewódzcy powinni przesłać protokoły wraz z wynikami ze swoich województw. Na tej podstawie będzie można przedstawić pełne wyniki z całego kraju.

Największym problemem dla PKW jest podanie wyników wyborów w sejmikach wojewódzkich. Na razie znamy wyniki tylko z kujawsko-pomorskiego oraz Opola.

W kujawsko-pomorskim na PO głosowało 32,67 procent wyborców, na PSL - 24,33 procent, na PiS - 21,15 procent, na SLD - 12,25 procent. PO zdobyło 14 mandatów, PSL 10, PiS 7, a SLD 2.

W opolskim wygrała PO - 25,35 procent, przed PSL - 21,92 procent, PiS-em 16,79 procent, na Mniejszość Niemiecką 14,9 procent, a na SLD 9,5 procent.