"Ksiądz Jerzy Popiełuszko, wraz z ,,Solidarnością", zmienił Polskę, Europę i świat - mówił we Włocławku prezes "Prawa i Sprawiedliwości", Jarosław Kaczyński.

Były premier jest gościem uroczystości z okazji 30-tej rocznicy śmierci błogosławionego kapelana "Solidarności", które o 14:00 rozpoczęły się tuż przy zaporze wodnej we Włocławku.

Jarosław Kaczyński znał księdza Jerzego z jego kazań, głoszonych w warszawskim kościele świętego Stanisława Kostki. Przez ponad 40 lat Jarosław Kaczyński był członkiem parafii, w której rezydentem był ksiądz Popiełuszko. Prezes PiS-u uważa, że dla Solidarności ksiądz Jerzy był postacią szczególną. Waga jego posłannictwa dotyczy nie tylko Kościoła, ale i Solidarności i historii Europy.

Włocławskie uroczystości rozpoczęła procesja z relikwiami księdza Jerzego. Jej trasa wiedzie od parkingu na zaporze do polowego ołtarza przy Sanktuarium Męczeństwa księdza Jerzego Popiełuszki w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Gdy procesja dotrze do świątyni - rozpocznie się msza w intencji rychłej kanonizacji księdza Jerzego.