Ukraińscy specjaliści ponownie przeszukają miejsce katastrofy malezyjskiego Boeinga, zestrzelonego 17 lipca nad wschodnią Ukrainą
To co znajdą, tzn. rzeczy osobiste ofiar, a także szczątki ludzkie, mają przekazać Holendrom.
W programie informacyjnym "Nieuwsuur" w holenderskiej telewizji podano informację, że obie strony osiągnęły porozumienie w tej sprawie, a prace rozpoczną się już jutro.
Dwie trzecie pasażerów Boeinga lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur stanowili obywatele holenderscy. Zginęli wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie- 298 osób.
Do tej pory zidentyfikowano 272 ofiary tragedii, ale przypuszcza się z dużym prawdopodobieństwem, że na miejscu zdarzenia pozostają jeszcze ludzkie szczątki.
Eksperci, także holenderscy, przez długi czas pozostawali w gotowości w regionie, ale nie mogli dotrzeć na miejsce katastrofy ani tam pracować, ze względu na ciągły ostrzał tego terenu przez separatystów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu