Twój Ruch odcina się od Jana Hartmana. Profesor, decyzją zarządu ugrupowania Janusza Palikota, został usunięty z rejestru członków partii.

Powodem wykreślenia Jana Hartmana z rejestru członków Twojego Ruchu jest opublikowanie przez niego wpisu o kazirodztwie na łamach portalu "Polityka". Jan Hartman zasugerował przeprowadzenie publicznej dyskusji na temat związków kazirodczych.
Poseł Twojego Ruchu Michał Kabaciński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że poglądy profesora Hartmana nie są stanowiskiem partii.
"Ten wpis nie jest żadnym głosem naszej formacji ani postulatem Twojego Ruchu" - zaznaczył Michał Kabaciński. Jak dodał, internetowa publikacja profesora wywołała "ogromne oburzenie" wśród działaczy partii. Poseł Kabaciński podkreślił, że wpis Jana Hartmana uderzył w wizerunek Twojego Ruchu. Do prośby parlamentarzystów przychylił się Zarząd Krajowy formacji, który uznał uznał, że wpis Jana Hartmana godzi w wizerunek i dobre imię partii, co stanowi rażące naruszenie statutu ugrupowania.Wpis profesora Hartmana został usunięty przez redakcję "Polityki", od profesora filozofii odcięła się również jego macierzysta uczelnia - Uniwersytet Jagielloński. Władze szkoły wyższej zapowiedziały również skierowanie sprawy do Rzecznika Dyscyplinarnego UJ.
Jan Hartman był jednym z inicjatorów powołania Twojego Ruchu. Następnie objął stanowisko przewodniczącego krajowej rady politycznej. W maju tego roku bezskutecznie ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego.