Twój Ruch nie połączy się z Platformą Obywatelską. Zadeklarował to w Trójce poseł tego ugrupowania, Andrzej Rozenek.

Powiedział on, że Twój Ruch odegrał w Polsce ważną rolę, przełamując wiele tabu, i jest ciągle potrzebny. Dodał, że posłowie jego ugrupowania poparli w Sejmie rząd Ewy Kopacz, gdyż przejęła ona wiele elementów programu Twojego Ruchu, na przykład budowę nowych żłobków czy zwiększenie pomocy dla seniorów.

Także poseł PO, minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki powiedział, że jego partia nie chce "przejmować" polityków Twojego Ruchu. Podkreślił natomiast, że opozycja powinna rozmawiać z rządem o konkretnych rozwiązaniach, poprawiać je, a nie ustawiać się z góry na "nie".

Beata Kempa ze Sprawiedliwej Polski uważa natomiast, że Platforma Obywatelska i nowy rząd nienawidzą narodu. "Jak bardzo trzeba nienawidzić narodu, żeby forsować i przeforsować pracę do śmierci za, można powiedzieć, głodowe pensje?" - pytała posłanka.

"Jak bardzo trzeba nienawidzić narodu, żeby realizować hasło: by żyło się lepiej, ale swoim" - powiedziała Kempa, przypominając sprawę Igora Ostachowicza. Były sekretarz stanu w kancelarii premiera, który odpowiadał między innymi za wizerunek Donalda Tuska, został kilka dni temu powołany do zarządu PKN Orlen. Gdy sprawa zajęły się media, zrezygnował z tej funkcji.