Policja analizuje kolejny film Froga. To Robert N. - pirat drogowy znany z internetowych filmów, na których pokazuje jak łamie przepisy na drodze. Dziś Frog znów opublikował nagranie, na którym "kręci bączki" na ulicy przed policyjnym radiowozem po czym ucieka pościgowi.

Stołeczna policja sprawdza okoliczności nagrania tego filmu i wyniki swojej analizy przekaże prokuraturze - powiedział IAR rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek. Rzecznik wyjaśnił, że chodzi zarówno, kiedy miało miejsce zdarzenie z filmu i kto prowadził samochód.

Prokuratura w Płocku prowadzi śledztwo w sprawie poprzednich drogowych ekscesów Froga. Robert N. otrzymał już dwa zarzuty spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym za brawurową jazdę autem w lutym pod Kielcami i w czerwcu w Warszawie. Sąd nałożył na Roberta N. poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Data nagrania opublikowanego dziś filmu może pokazać, czy złamał sądowe warunki i musi trafić do aresztu. Na filmie nie widać jednak twarzy i nie podano daty jego nagrania.