Palestyńczycy masowo uciekają z dzielnicy Shajaia znajdującej się we wschodniej części Gazy. Minionej nocy rejon ten był intensywnie bombardowany przez izraelskie lotnictwo.

Od początku trwającej od 13 dni izraelskiej operacji militarnej w Strefie Gazy zginęło co najmniej 367 Palestyńczyków, a 2660 zostało rannych. Po nocy intensywnych bombardowań liczba ta może wzrosnąć. Po stronie izraelskiej jest 5 ofiar, w tym 3 żołnierzy.

Mieszkańcy dzielnicy Shajaia informowali, że minionej nocy lotnictwo i czołgi strzelały seriami pocisków w kierunku domów. Specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski relacjonował z Gazy, że w mieście co kilka sekund słychać było eksplozje, a na niebie widać było potężne rozbłyski i łuny. W kierunku Shajaia rakiety były też wystrzeliwane przez statki stojące niedaleko linii brzegowej Strefy Gazy.

Było to najbardziej intensywne od kilku dni bombardowanie prowadzone przez izraelską armię. Niewykluczone, że ogromna liczba eksplozji może być także spowodowana tym, że wiele domów ma na zewnątrz zbiorniki z gazem.