"Kompletnym nokautem opozycji" nazwał na antenie TVP Info poseł PO Adam Szejnfeld sytuację, w której po wybuchu tzw. afery taśmowej parlamentarna opozycja nie potrafiła zjednoczyć się przeciwko rządowi PO-PSL. - Kaczyńskiemu wszyscy odmawiają współpracy - dodał Szejnfeld nawiązując do faktu iż opozycja nie chce współpracować z PiS przy powołaniu tzw. rządu technicznego, który miałby doprowadzić do rozpisania przedterminowych wyborów.

- Jeżeli sprawa ma ponoć tak poważny kaliber, że powinien ustąpić jeden, drugi, dziesiąty minister, a najlepiej rząd z premierem, a potem mamy głosowanie nad wotum zaufania i taki wynik – to kompletnie nokautuje opozycję - mówił w TVP Info Szejnfeld nawiązując do uzyskania przez Donalda Tuska wotum zaufania w parlamencie. - Premierowi udało się zjednoczyć koalicję, opozycji nie udało się zjednoczyć - wtórował mu Eugeniusz Grzeszczak z PSL.

Po ujawnieniu przez "Wprost" nagrań rozmów polskich polityków, których źródłem były nielegalne podsłuchy, Donald Tusk zwrócił się do parlamentu z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania. Sejm udzielił rządowi wotum zaufania większością 237 głosów.