Jeden z ukraińskich żołnierzy znajdujących się w helikopterze zestrzelonym przez prorosyjskich separatystów przeżył. Mężczyzna jest w stanie ciężkim. 12 jego kolegów zginęło.

Biuro prasowe Gwardii Narodowej informuje, że ofiary to jej żołnierze oraz funkcjonariusze oddziału specjalnego MSW. Wśród nich - dowódca grupy zajmującej się przygotowaniem żołnierzy Gwardii, generał Serhij Kulczycki. Wojsko informuje, że bojówkarze, którzy strzelali do helikoptera, zostali później zabici w akcji odwetowej.

Od rana z okolic Słowiańska i Kramatorska nadchodzą informacje o trwających tam walkach bojowników z ukraińską armią. W samych miastach mają toczyć się walki między poszczególnymi grupami separatystów, które nie mogą się porozumieć.

Według oficjalnych danych, 60% przedsiębiorstw Zagłębia Donieckiego nie działa ze względu na niestabilną sytuację w regionie. Coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia stanu wyjątkowego na terytorium tych dwóch obwodów po inauguracji prezydentury Petra Poroszenki.