Front Narodowy Marine Le Pen wygrał wybory do PE we Francji uzyskując ok. 25 proc. głosów. Klęskę ponieśli natomiast rządzący Francją socjaliści.

Zwycięski Front Narodowy chce wycofania Francji ze wspólnej waluty euro i zablokowania procesu budowy zjednoczonej Europy. Partia Marine Le Pen o pięć procent wyprzedziła opozycyjną, proeuropejską prawicę z UMP. Z kolei rządzący krajem socjaliści uzyskali najgorszy w historii wynik - około 14 procent.

Liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen uznała, że wyniki wyborów świadczą o tym, iż niepodległy naród wziął przyszłość w swoje ręce oraz chce sam być kowalem swego losu domagając się polityki zgodnej z oczekiwaniami Francuzów i skierowanej do Francuzów. Liderka skrajnej prawicy dodała, że jej rodacy nie chcą żyć pod pręgierzem prawa narzucanego z zewnątrz przez komisarzy. - Takie wyniki wyborów to odbicie tego, że w społeczeństwie francuskim niepokój bierze górę nad nadzieją i optymizmem w odniesieniu do budowy wspólnej Europy - stwierdziła Le Pen.