Platforma Obywatelska apeluje o udział w eurowyborach. Szef sztabu wyborczego PO Tadeusz Zwiefka podkreślił również, że głosujący powinni wybierać ludzi odpowiedzialnych.

Z kolei kandydatka PO na europosłankę Danuta Huebner podkreślała, że 25 maja Polacy będą wybierać nie medialne gwiazdy, ale reprezentantów Polski w Parlamencie Europejskim. Dodała, że tam podejmuje się coraz więcej decyzji mających wpływ na nasze życie. - Nie potrzebujemy tam ludzi, którzy będą Polskę ośmieszać - podkreśliła. Zwiefka zwracał natomiast uwagę na to, że poglądy prezentowane w czasie kampanii wyborczej przez Janusza Korwin-Mikkego oraz jego język dzielą Polaków i obrażają kobiety, różne grupy społeczne i mniejszości.

Z kolei były minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, który również ubiega się o mandat eurodeputowanego podkreślał, że Europa nie potrzebuje kłótni, ale solidarności, otwartości i różnorodności. Jego zdaniem, ci, którzy szerzą język nienawiści, nie powinni się w Parlamencie Europejskim znaleźć.

25 maja Polacy wybiorą 51 przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

Reklama