Prezydent Kenii zalegalizował poligamię

29 kwietnia 2014

Mężczyźni w Kenii mogą mieć od dziś tyle żon, ile chcą. Prezydent tego kraju podpisał ustawę o poligamii.

W ten sposób formalnie uznany został zwyczaj wielożeństwa, który nie jest niczym dziwnym w niektórych kulturach w Kenii. Zmiana polega jednak na tym, że teraz pierwsza żona nie będzie musiała wyrażać zgody na poślubienie przez jej męża kolejnej kobiety. Wcześniej taka zgoda była konieczna. Nowe prawo zakazuje zamążpójścia dziewczynom poniżej 18 roku życia. Za ustawą głosowało wcześniej wielu posłów płci męskiej, posłanki były przeciwne. Protestowali też liderzy chrześcijańscy. 

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png