Wycofanie części rosyjskich wojsk znad granicy ukraińskiej jest niewystarczające. Tak twierdzi kanclerz Niemiec, Angela Merkel.

"Jest jasne, że to za mało" - powiedziała pani kanclerz na konferencji prasowej. Dodała, że koncentracja rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą jest ciągle bardzo duża.
NATO nie potwierdziło tymczasem informacji, jakoby Rosja wycofywała swoje wojska z granicy z Ukrainą. Powiedział o tym Sekretarz Generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli.

O wycofywaniu żołnierzy informowały rosyjskie media oraz przedstawiciele ukraińskich władz. Anders Fogh Rasmussen powiedział tymczasem w Brukseli, że sytuacja wcale się nie uspokaja. „Niestety, nie mogę potwierdzić informacji, że Rosja wycofuje swoje wojska. Nie widzimy tego" - powiedział Sekretarz Generalny NATO. "Takie zmasowanie żołnierzy w żaden sposób nie służy uspokojeniu sytuacji. Ponownie wzywam zatem Rosję, by wycofała wojska, wypełniła swoje międzynarodowe zobowiązania i zaangażowała się w konstruktywne rozmowy z Ukrainą“ - powiedział Rasmussen.