Janusz Palikot przeciwko "umieraniu za Polskę". Podczas konwencji Koalicji Europa Plus Twój Ruch polityk odniósł się do wyników sondażu, który wykazał, że mniej niż połowa Polaków jest skłonna oddać życie za Polskę.

Janusz Palikot skrytykował polityków, który podchwycili wyniki badania i publicznie deklarowali, że są skłonni umrzeć za Polskę. Podkreślił, że nie zgadza się na polityków, którzy szantażują obywateli pytaniem czy są gotowi oddawać życie. Zamiast umierania za kraj Palikot proponuje skok technologiczny, który sprawi, że w razie zagrożenia inne państwa będą bronić Polski. W tym celu postuluje też przystąpienie do strefy euro. "Euro dzisiaj jest tarczą antyrakietową, jest armią" powiedział Palikot i tłumaczył, że po przyjęciu waluty atak na Polskę będzie atakiem na całą strefę euro.

Koalicja Europa Plus Twój Ruch rozpoczęła drugi etap kampanii wyborczej do europarlamentu. Zaprezentowano spot wyborczy i przedstawiono program, który stawia między innymi na równouprawnienie płci, ułatwienia dla przedsiębiorstw ochronę miejsc pracy i środowiska naturalnego. Wybory do Parlament Europejskiego odbędą się 25 maja.