Jarosław Kaczyński podejmuje rękawicę rzuconą przez Donalda Tuska. Prezes PiS powiedział na konferencji, że debata z obecnym premierem może się odbyć 3 marca w Warszawie, w Domu Towarzystwa Lekarskiego. Dyskusja ma dotyczyć służby zdrowia. Kaczyński mówił, że wszystkie zainteresowane stacje telewizyjne będą mogły transmitować to wydarzenie.

Prezes PiS zaznaczył, że PiS jest gotowe do merytorycznej dyskusji, a nie dyskusji o cenie pietruszki czy wydarzeń sprzed 25. lat.

Prezes PiS tłumaczył, że zdrowie jest jednym z filarów programu jego partii oraz tematem najbardziej interesującym społeczeństwo. Jak zaznaczył, trudno byłoby prowadzić wielogodzinną debatę o wszystkim, więc należy skoncentrować się na sprawie najważniejszej. Kaczyński zaznaczył, że nie jest to chęć ucieczki i ma nadzieję, że premier tę propozycję przyjmie.

Rzecznik PiS Adam Hofman dodał, że debata odbyłaby się z udziałem wszystkich zainteresowanych mediów bez żadnych ograniczeń.
W sobotę Donald Tusk powiedział, że jest gotowy do rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim w każdym temacie. Szef rządu zaznaczył, że jest do dyspozycji, tym bardziej że od 2007 roku prezes PiS debaty unika.