Jarosław Gowin chwali premiera. To zdroworozsądkowe podejście. Tak lider Polski Razem skomentował słowa Donalda Tuska, który powiedział, że nie rekomenduje powołania komisji śledczej w sprawie WSI oraz Antoniego Macierewicza. Szef rządu zaapelował poza tym do posłów PO o nieangażowanie się w prace dotyczące jej powstania.

Gowin dodał, że Polska Razem od początku była przekonana, że to temat zastępczy, a wysuwanie pomysłu na taką komisję służy odwróceniu uwagi od problemów istotnych.
W jego ocenie, na powołaniu komisji śledczej zyskaliby ci, którzy politykę traktują w kategoriach awantur. Jego zdaniem, widać było, że na lewicy szykuje się rywalizacja o to, kto będzie bardziej antypisowski, kto będzie ostrzej atakował Antoniego Macierewicza: Janusz Palikot, czy Leszek Miller.

Z wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie Antoniego Macierewicza wystąpił w styczniu Twój Ruch. Wczoraj poseł SLD Stanisław Wziątek zaproponował przekształcenie sejmowej komisji do spraw służb specjalnych w komisję śledczą. W Sejmie jest też projekt PSL, który przewiduje nadanie speckomisji uprawnień śledczych.