Obietnice premiera zostaną spełnione jeszcze w tym roku - zapewnia rzecznik rządu. Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w radiowej Jedynce, że dotyczy to między innymi jednego, darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów, modernizacji kolei czy budowa dróg lokalnych.

Rzeczniczka rządu poinformowała, że już rozpoczęły się przetargi na część zapowiedzianych inwestycji. W marcu poznamy szczegóły jednej z pozostałych obietnic - skrócenia kolejek do lekarzy, w czerwcu natomiast dowiemy się, ile rząd zbuduje w tym roku dróg.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest rzecznikiem rządu od wtorku. Nie pełni już funkcji wiceszefowej klubu parlamentarnego PO, bo - jak mówi - nie dało się pogodzić jednego i drugiego. Wiceszefostwo klubu wymaga poświęcenia się temu w całości, a bycie rzecznikiem rządu wymaga jeszcze więcej poświęcenia - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Na przyszły tydzień rzeczniczka rządu zapowiedziała trzy konferencje prasowe ministrów rządu. Mają oni w szczegółach opowiedzieć, co ich resorty planują na ten rok.