Były siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher nadal w stanie krytycznym. Według lekarzy ze szpitala w Grenoble, gdzie niemiecki sportowiec przeszedł operację mózgu, trudno spekulować na temat jego przyszłości.

Podczas konferencji prasowej medycy podkreślali, że obrażenia, którym doznał legendarny "Schumi" podczas jazdy na nartach, są bardzo poważne. Potwierdzili też informacje o przeprowadzeniu w nocy drugiej operacji, której celem było zmniejszenie obrzęku mózgu.

Schumacher jest w stanie śpiączki farmakologicznej i hipotermii, aby ograniczyć działanie bodźców zewnętrznych i zapewnić dobre dotlenienie mózgu.

Do wypadku doszło we francuskich Alpach. Kierowca, zjeżdżając na nartach z dużą prędkością, wywrócił się i uderzył głową w skałę. Mimo że Schumacher miał kask, uraz głowy okazał się być bardzo rozległy. Niemiec zapadł w śpiączkę. Na razie nie planuje się kolejnych operacji.

Michael Schumacher jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Formuły 1. Wygrał 91 wyścigów. Siedmiokrotnie wywalczył tytuł mistrza świata. W ubiegłym roku zakończył swoją karierę.

Dla Schumachera Meribel, jeden z najbardziej eleganckich kurortów narciarskich we francuskich, Alpach nie jest miejscem nieznanym - ma tutaj swój domek i często spędzał wiele wolnego czasu na trasach Trzech Dolin - największej domeny narciarskiej w Europie, liczącej ponad pół tysiąca kilometrów tras. Świetnie jeździł na nartach. W Alpach panują bardzo trudne warunki - niebezpieczeństwo zejścia lawin jest duże.