Ukraińska milicja twierdzi, że osoby biorące udział w napadzie na dziennikarkę Tetianę Czornowił są związane z opozycją. Zatrzymano już 4 osoby, które mają mieć związek z brutalnym pobiciem.

Mykoła Czynczyn z Głównego Wydziału Śledczego MSW powiedział, że zatrzymani mogą mieć związek z niezrzeszonym deputowanym Dawidem Żwaniją, a także członkami opozycyjnych partii Ojczyzna i UDAR.

Funkcjonariusz poinformował, że jedna z osób, która jest podejrzana o pobicie dziennikarki była kiedyś pośrednio powiązana z liderem UDARu Witalijem Kliczką. Mykoła Czynczyn oświadczył, że śledztwo ustaliło, iż jeden z podejrzanych Ołeksandr Kotenko był członkiem bandyckiej grupy Sawłochowa. Ta z kolei była częścią bandy Rybałki, ksywa Rybka, który został zabity w 2005 roku, a z którym współpracowali bracia Kliczko.

Bracia Witalij i Wołodymyr Kliczko wielokrotnie zaprzeczali, iż mieli jakikolwiek związek z ukraińskim światem przestępczym. Z kolei zatrzymani przez milicję w związku z napadem twierdzą, że nie mają z nim nic wspólnego i mają alibi.

Dziennikarka śledcza i działaczka społeczna Tetiana Czornowoł została brutalnie pobita w nocy z wtorku na środę. Jest ona znana z wielu publikacji o korupcji na szczytach ukraińskiej władzy, a także ze swoich radykalnych działań w czasie trwających protestów.