Policja postawiła zarzuty kolejnym osobom, które w marcu miały uczestniczyć w bójce na jednym z krakowskich osiedli w Nowej Hucie - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Podczas niej, od kilkunastu ciosów zadanych nożem zmarł 20 letni Tomasz J. - znany raper o pseudonimie „Papug”. Wiosną policja zatrzymała kilka osób podejrzanych o udział w bójce. Wtedy śledczy nie mieli wystarczających dowodów, aby przedstawić im zarzuty.

„Teraz udało się zgromadzić materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie dwóch mężczyzn” - wyjaśnia IAR nadkomisarz Katarzyna Cisło „To 23 letni mieszkaniec Nowej Huty i jego 27 letni znajomy. Obaj usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym przy użyciu niebezpiecznego narzędzia". Grozi im za to 10 lat więzienia.

W sprawie wyrok odbywa już 24 latek. Kolejny, czwarty uczestnik bójki w wieku 25-ciu lat uciekł za granice. Ścigany jest listem gończym. Starcie grupki mężczyzn nie było porachunkami grup pseudokibiców, zaznacza nadkomisarz Katarzyna Cisło.

„Była to najprawdopodobniej awantura między mieszkańcami dwóch sąsiednich osiedli w Nowej Hucie.”Raper „Papug” podczas osiedlowej kłótni został bardzo mocno pobity. Sprawcy zadali mu kilkanaście ciosów nożem w klatkę piersiową, głowę oraz nogi. Zmarł podczas reanimacji.