Zjednoczone Emiraty Arabskie to dla nas coraz ważniejszy partner handlowy - mówił w Abu Zabi prezydent. Bronisław Komorowski przebywa w tam z oficjalną wizytą.

W rozmowie z dziennikarzami mówił, że Emiraty to brama dla wielu innych państw regionu i kraj ogromnych możliwości inwestycyjnych. W czasie wizyty prezydenta została podpisana między innymi umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, a także o współpracy straży granicznych.

Prezydent poinformował, że na przełomie roku w polskiej ambasadzie zacznie działać specjalna komórka zajmującą się promocją naszej gospodarki i naszych osiągnięć. Bronisław Komorowski ma nadzieję, że dzięki temu zwiększy się napływ kapitału inwestycyjnego do Polski i wymiana handlowa między naszym krajem a Emiratami.

W czasie wizyty prezydenta została także podpisana umowa o współpracy sportowej. "Mało osób wie, że nasi sportowcy tu ćwiczą, a czasem są pożądani jako trenerzy i specjaliści ważni dla innych reprezentacji, także świata arabskiego" - mówił prezydent. Jutro, Bronisław Komorowski uda się z Abu Zabi do Dubaju. Do kraju wróci w piątek.