Gospodarka, gospodarka i jeszcze raz gospodarka. Na tej kwestii koncentrowały się rozmowy Bronisława Komorowskiego z następcą tronu Arabii Saudyjskiej.

Prezydent przebywa z oficjalną wizytą w Rijadzie. Spotkał się z Salmanem ibn Abd al-Azizem as-Saudem i wziął udział w forum gospodarczym. Prezydent mówił o konieczności bliżej współpracy gospodarczej i możliwościach inwestowania w Polsce.

Relacjonując spotkanie z następcą tronu, Bronisław Komorowski powiedział, że było wiele wspólnych tematów. Przywódcy podpisali między innymi umowę o współpracy w obszarze obronności.

W czasie forum gospodarczego Bronisław Komorowski zachęcał inwestorów z Arabii Saudyjskiej, by bliżej zainteresowali się Warszawską Giełdą Papierów wartościowych. Przypomniał przy tym, że to największy parkiet w tej części Europy.

Prezydent mówił też, o tym, że studenci z Arabii Saudyjskiej coraz częściej jako miejsce nauki wybierają Polskę. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nasze uczelnie medyczne. Według prezydenta, warto zabiegać o wsparcie niektórych kierunków, najchętniej wybieranych przez tamtejszych studentów, przez stronę saudyjską.

Bronisław Komorowski zaprosił też następcę tronu Arabii Saudyjskiej do złożenia wizyty w Polsce. Rijad to pierwszy punkt podróży prezydenta do państw Zatoki Perskiej. Jutro udaje się do Kataru.