Trwa usuwanie skutków huraganu. W nocy, w wyniku zerwania linii energetycznych jeszcze kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw domowych nie miało prądu.
Reklama

Po huraganie Ksawery sytuacja w kraju wraca do normy. Jeszcze ponad 30 tysięcy gospodarstw jest w całym kraju bez prądu, głównie w województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. Jednak, jak informuje Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, elektryczność jest przywracana sukcesywnie.

Anna Adamkiewicz dodała w rozmowie z IAR, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Ruch lotniczy odbywa się planowo. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje też, że wczoraj odnotowano dwa przypadki śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla: w województwie śląskim i opolskim.

Wczoraj energetykom udało się przywrócić prąd już niemal wszystkim odbiorcom na terenie województwa mazowieckiego. Rano zasilania nie miało jeszcze około 20 tysięcy gospodarstw. Także strażacy mieli dziś znacznie mniej pracy. Do zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem wyjeżdżali kilkadziesiąt razy. W większości było to usuwanie połamanych drzew i gałęzi.

Wszystkie drogi w regionie są przejezdne. Na drogach krajowych śliskość występuje tylko w okolicach Garwolina, natomiast spora część dróg lokalnych jest pokryta warstwą zajeżdżonego, zmarzniętego śniegu i lodu. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach