Od dziś mieszkańcy stolicy, którzy rozliczają PIT na miejscu, mogą ubiegać się o wydanie Karty Warszawiaka. Jej posiadanie oznacza taryfowe zniżki w miejskiej komunikacji, a także tańsze bilety do miejskich ośrodków kultury i sportu.

Ci, którzy posiadają kodowaną Kartę Miejską, po wypełnieniu i wysłaniu wniosku, dostaną specjalny hologram. Naklejkę należy umieścić na karcie i korzystać ze zniżek - tak do rozliczania się w stolicy zachęcała prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak wyjaśniła, ratusz liczy na to, że więcej osób, co najmniej kilkadziesiąt tysięcy, zdecyduje się na rozliczanie podatków w stolicy.

Według prezydent, podobne akcje rabatowe przynoszą pozytywne skutki. Kilkanaście tysięcy osób więcej zaczęło się rozliczać w Warszawie, gdy podczas rekrutacji do żłobków i przedszkoli, osobom rozliczającym PIT w stolicy, zaczęto przyznawać dodatkowe punkty.

Od 2014 roku w Warszawie obowiązywać będzie nowa taryfa biletowa.

Ratusz zaprasza też do korzystania z uruchomionej niedawno infolinii - pod warszawskim numerem 19 115 można uzyskać wszelkie niezbędne informacje.