"Na miejscu Platformy bym się odciął, że Jarosław Kaczyński jest ojcem polskiego obciachu" - powiedział w Radiu ZET Michał Kamiński, eurodeputowany, kiedy Monika Olejnik przytoczyła słowa Jarosława Kaczyńskiego, który nazwał Donalda Tuska "ojcem polskiego obciachu".
Reklama

"Jarosław Kaczyński nie ma pomysłu na Polskę. W retoryce i w tym wywyższeniu symbolicznym Macierewicza widać, że motywem działania Jarosława Kaczyńskiego jest zemsta na politycznych przeciwnikach" - stwierdził

Sam wybór Antoniego Macierewicza na stanowisko wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości Kamiński ocenił jako mało znaczący. Stwierdził, że PiS funkcje formalne nie mają większego znaczenia, czego on sam "był dobrym przykładem". "Liczy się to, kto reprezentuje PiS w mediach, kto ma wpływ na decyzje prezesa. To jest istota działania w PiS" - stwierdził.

Dodał, że wybór Macierewicza na wiceprezesa nie zwiększy poparcia dla partii. "PiS jest dzisiaj na stabilnym poziomie, ale nie ma żadnego potencjału wzrostu. I to jest problem Prawa i Sprawiedliwości. Widzimy bardzo duży spadek notowań PO, czyli głównej partii rządzącej, a główna partia opozycyjna nie zyskała od wyborów parlamentarnych nic" - mówił Kamiński.

Zawieszenie Hofmana. "Trzeba to pochwalić"

Kamiński pochwalił PiS za rozwiązanie sprawy Adama Hofmana, którego oświadczenie majątkowe zostało zakwestionowane przez CBA. "To, jak zachował się Adam Hofman i PIS nie budzi żadnych zastrzeżeń. Trzeba to pochwalić, to jest promocja dobrych standardów w życiu publicznym" - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik.

Dodał, że rzadko chwali Adama Hofmana, ale kiedy jest w trudnej sytuacji "nie ma zamiaru go kopać". "Jestem przywiązany do zasad naszej cywilizacji, w których mówi się, że, dopóki ktoś nie jest skazany, to jest niewinny. Nie mam cienia sympatii do Adama Hofmana, ale dzisiaj dla mnie nie honor kopać kogoś, kto jest w kłopotach - uciął eurodeputowany do 20011r. związany z PiS."