Siergiej Ławrow na moje zaproszenie przyjedzie w grudniu do Warszawy - powiedział Radosław Sikorski w Radiu ZET. Minister spraw zagranicznych w czasie wizyty w Indiach rozmawiał ze swoim rosyjskim odpowiednikiem m.in. na temat zwrotu wrak samolotu prezydenckiego.

Wizyta ministra spraw zagranicznych Rosji ma dotyczyć współpracy polsko-rosyjskiej. - Polska i Rosja mają wspólne interesy. Nie damy się zaszantażować PiS-owi, który uważa, że każde relacje z Rosją to jest Targowica - dodał minister spraw zagranicznych w rozmowie z Moniką Olejnik.

Wymienił szereg tematów, które zostaną poruszone w czasie spotkania. - Mamy rosnący handel, mamy umowę o małym ruchu granicznym, mamy współpracę w ramach naszego wycofywania się z Afganistanu. To jest współpraca, która jest Polsce i Sojuszowi Północnoatlantyckiemu potrzebna - mówił Sikorski.

Monika Olejnik zapytała, jak minister Ławrow odpowiedział na pytanie o zwrot wraku Tupolewa. - Stanowisko Rosji niestety jest niezmienne. To zależy od rosyjskiej prokuratury - odpowiedział Sikorski.