To polityk wrogi Platformie a nie Polityk Platformy - tak o Jarosławie Gowinie mówi Stefan Niesiołowski z PO. Gość radiowej Jedynki powiedział, że według niego Gowin "odejdzie w polityczny niebyt".

Stefan Niesiołowski podkreślił, że wybory wewnętrzne w PO wygrał zdecydowanie Donald Tusk, co daje mu silny mandat do rządzenia partią. Zdaniem Stefana Niesiołowskiego, kontrkandydat premiera, Jarosław Gowin, podzieli los tych wszystkich przegranych polityków, którzy próbują założyć własne ugrupowanie a potem kończą "w politycznym niebycie".

Jak mówił Niesiołowski, Jarosław Gowin nie ma programu, a swoje dążenia buduje na nienawiści do premiera. "Na nienawiści nie da się nic zbudować" - dodał . Jego zdaniem, wybory udowodniły, iż PO jest partią demokratyczną, a nie wodzowską.

W wyborach na przewodniczącego PO Donald Tusk uzyskał 79,58 procent głosów. Jego konkurent, Jarosław Gowin otrzymał 20,42 procent głosów. Członkowie Platformy głosowali korespondencyjnie i drogą internetową. Frekwencja wyniosła 51 procent.