Jak ujawniono w Londynie, nie tylko banki szwajcarskie mają niechlubną kartę współpracy finansowej z nazistami. Podczas cyfryzacji archiwów Banku Anglii natrafiono na dokumenty świadczące, że również on współpracował z bankiem III Rzeszy jeszcze na kilka miesięcy przed wybuchem wojny.

W marcu 1939 roku Bank Anglii wydał Niemcom złoto należące do rządu Czech, pomimo zamrożenia wszystkich czeskich aktywów po zajęciu kraju przez Hitlera.

Wkrótce po okupacji Pragi Reichsbank zażądał przelewu czeskich rezerw złota na swoje konto. Bank Anglii przekazał sprawę do decyzji rządowi, ale naciskany przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych wydał Niemcom złoto o ówczesnej wartości ponad 5 i pół milionów funtów, nie czekając na opinie radców prawnych Ministerstwa Skarbu. Ministerstwo i tak uznało potem, że Bank Anglii był traktatowo zobowiązany postąpić zgodnie z tym poleceniem Banku Rozrachunków Międzynarodowych.

Potem, już w czerwcu 1939 roku, Bank Anglii sprzedał nawet na polecenie Reichsbanku część odebranego Czechom złota o wartości 440 tysięcy funtów, a niemal drugie tyle odesłał do Nowego Jorku, gdzie Niemcy uzyskali lepszą cenę. Stało się to pomimo wyraźnych oznak nadchodzącej wojny.