Będzie wniosek o wykluczenie z PO Gowina, Żalka i Godsona. Złoży go po partyjnych wyborach wiceszef klubu Platformy Andrzej Biernat.
Reklama

Polityk zapowiedział to w radiowej Jedynce. Jak mówił, decyzję w tej sprawie podejmie prawdopodobnie zarząd partii lub sąd koleżeński. Sam poseł Biernat będzie za wykluczeniem posłów.

Jarosław Gowin jest kontrkandydatem Donalda Tuska w wyborach na przewodniczącego partii. Od kilku tygodni krytykuje politykę szefa PO, podobnie jak dwaj inni posłowie Platformy: Jacek Żalek i John Godson. "Cała trójka wstrzymała się od głosu gdy w Sejmie rozstrzygała się kwestia powiększenia deficytu budżetowego. To jeden z argumentów za ich usunięciem" - mówił Andrzej Biernat. Jak dodał, nie przekonują go argumenty, że posłowie nie zagłosowali "przeciw". Jego zdaniem, zrobili to z premedytacją, wiedząc, że alternatywą dla rządowych propozycji jest podniesienie podatków.

Zdaniem Andrzeja Biernata, Jarosław Gowin nie ma szans na wygraną z Donaldem Tuskiem. W opinii gościa Jedynki, w wyborach na szefa PO były minister sprawiedliwości może liczyć na maksymalnie 5-10 procent poparcia.