Zbigniew Ziobro nie stawi się w środę przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej. Swoją nieobecność tłumaczy koniecznością bycia w tym samym czasie w Parlamencie Europejskim.

Zdaniem Ziobry komisja sejmowa nie ustaliła z nim terminu przesłuchaniu. W wyznaczonym, europoseł będzie na posiedzeniu komisji, ale w Europarlamencie.

Andrzej Halicki z PO, przewodniczący komisji odpowiedzialności konstytucyjnej powiedział, że termin obecności Ziobry na posiedzeniu komisji był uzgadniany z jego dyrektorem biura poselskiego. Zdaniem Halickiego dyrektor biura Ziobry, potwierdził, że przekazał europosłowi informację o dacie obrad komisji i dodał, że jego zdaniem termin nie będzie kolidował z innymi planami byłego ministra.

Halicki powiedział, że jutrzejsze posiedzenie odbędzie się. Wyraził też nadzieję, że Zbigniew Ziobro stawi się przed komisją w drugim terminie z nim uzgodnionym.

Reklama

Komisja odpowiedzialności konstytucyjnej miała rozpatrzyć wniosek wstępny o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu byłego ministra sprawiedliwości i byłego prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę oraz wysłuchać jego wyjaśnień.