Na antenie Radia Zet Lech Wałęsa stwierdził, że chociaż nie jest zadowolony z obecnego rządu, to Donald Tusk "naprawdę dobrze się spisuje".

Podczas rozmowy z Moniką Olejnik były prezydent czuł się bardzo swobodnie. Kiedy prowadząca zapytała go o zwycięstwo PiS w wyborach uzupełniających do Senatu, które kilka dni temu miały miejsce w Rybniku, Wałęsa zaczął się śmiać. "Jak przyjdzie co do czego to zobaczymy" - skomentował i zwrócił uwagę na nieproporcjonalnie duży koszt kampanii. Dodał także, że PO zlekceważyła te wybory i w ogóle nie walczyła.

Były prezydent przyznał, że nie ma alternatywy dla rz Tuska i nie jest z tego zadowolony "Mam pretensję do siebie i do nas za to, że tak się to wytworzyło. Starajmy się zbudować w demokratycznym państwie i partie i alternatywy na różne układy" - powiedział i dodał: "W tych warunkach, różnych problemów, to Donald Tusk naprawdę dobrze się spisuje. Proszę o lepszy rząd. Jak będę widział lepszy to będę za tym lepszym głosował" . O PiS były prezydent wyraził się następująco: "Oni nic nie reprezentują, grają przeszłością i tragediami. To nie jest dobre dla reformowania kraju"