Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz chce przedłużenia misji na Ukrainie Pata Coxa i Aleksandra Kwaśniewskiego. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego rozpoczyna jutro trzydniową wizytę w Polsce.

Martin Schulz udzielając wywiadu polskim mediom podkreślił, że misja Pata Coxa i Aleksandra Kwaśniewskiego przyniosła - jego zdaniem - bardzo dobre rezultaty. Szczególnie uwolnienie ministra spraw wewnętrznych Jurija Łucenki jest sukcesem i ważnym sygnałem ze strony ukraińskich władz.

Według Martina Schulza wysłannikom Parlamentu, po długich dyskretnych rozmowach, udało się zbudować most pomiędzy stronami. To był ogromny sukces. Powiedział, że nawet osoby, które były sceptyczne i nie wierzyły w powodzenie misji, są obecnie za tym, aby ją kontynuować.

Jutro w tej sprawie zbiera się konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego, którzy podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie i zdecydują o ewentualnym kontynuowaniu misji. W więzieniu nadal pozostaje była premier Julia Tymoszenko, największy konkurent polityczny prezydenta Wiktora Janukowycza.