SLD zaprasza Aleksandra Kwaśniewskiego na Kongres Lewicy i liczy na jego udział w Komitecie Honorowym. Sojusz nie przewiduje obecności Ruchu Palikota. Kongres Lewicy ma odbyć się 16 czerwca na Stadionie Narodowym. SLD zamierza zaprosić na to wydarzenie ponad 130 organizacji, w tym związki zawodowe.

Wiceszef SLD Józef Oleksy wśród tych, do których zwróci się sojusz wymienia szefa "Solidarności" Piotra Dudę. Polityk zaznaczył, że miałby on uczestniczyć w panelu dotyczącym pracy.

Przybywaj Aleksandrze, a kysz Palikocie!

Józef Oleksy ponowił też zaproszenie do byłego prezydenta. Jak zaznaczył były premier, SLD bardzo chce by Aleksander Kwaśniewski był uczestnikiem Kongresu i Komitetu Honorowego. "Ponawiamy publiczne zaproszenie by wziął udział w Kongresie i był z nami tak jak przez całe lata był z Sojuszem i lewicą" - zaznaczył Oleksy.

Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że nie będzie zaproszenia dla Ruchu Palikota. Polityk tłumaczył, że w związku tym iż będzie to Kongres Lewicy, to zaproszenia dla Ruchu Palikota nie będzie. Jak skwitował Włodzimierz Czarzasty, SLD nie chce urazić Janusza Palikota zaproszeniem na taki kongres.

SLD panaceum na "zużytych" polityków...

Kongres Lewicy ma między zbudować alternatywę i dać odpowiedź na zużywające się - zdaniem polityków SLD - rządy liberalno - prawicowe. Jednym z tematów jakie chce poruszyć lewica to kryzys kapitalizmu. Józef Oleksy zaznaczył, że lewica chce powiedzieć jak widzi przyszłość w kraju, co uważa za szansę a co za barierę wzrostu i rozwoju.

Polsko, ocknij się

Wiceszef SLD zaznaczył, że nie chodzi o korektę rzeczywistości a jej zmianę. Oleksy dodał, że Polska powinna się ocknąć i zobaczyć, że przepustką do XXI jest innowacyjność.