Telewizja Trwam ma konkurenta - wieczorną.pl. Rywal katolickiej telewizji nadawanej przez fundację Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka, to spółka z siedzibą w Zielonej Górze. Została wpisana do rejestru przedsiębiorców niespełna rok temu. Trwam i wieczorna.pl starają się o jedno miejsce na multipleksie cyfrowym. Chcą nadawać program społeczno-religijny.

KRRiT nie podaje bliższych informacji o rywalu ojca Tadeusza Rydzyka. Z informacji w mediach wiadomo, że za wieczorną.pl stoi znany w Zielonej Górze, rastafarianin, ekolog i ekonomista, wielbiciel opery, 33-letni Adam Fularz. Jego budowana od podstaw Radiotelewizja ma nadawać programy przygotowane przez redakcję wielowyznaniową.

Na konkurs, ogłoszony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, ostatecznie wpłynęło 16 wniosków. O koncesję na kanał filmowy starają się czterej wnioskodawcy, na edukacyjno-poznawczy ośmiu, dziecięcy - dwóch, w tym TVP. Konkurs najprawdopodobniej zostanie rozstrzygnięty w lipcu lub sierpniu. Telewizja publiczna zwolni odpowiednie miejsca na multipleksie z końcem kwietnia przyszłego roku. Zagospodarują je nowi koncesjonariusze.