Solidarna Polska nie poprze kandydatury Piotra Glińskiego na premiera. Zbigniew Ziobro poinformował, że podczas głosowania nad wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec rządu posłowie Solidarnej Polski wstrzymają się od głosu.
Reklama

Wcześniej Piotr Gliński spotkał się z posłami. Przekonywał ich, że w Polsce jest kryzys i rząd techniczny jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Posłowie dopytywali w jaki sposób kandydat PiS zamierza zdobyć w Sejmie konieczną większość, czyli 231 głosów. Profesor odpowiedział, że liczy na racjonalną postawę posłów.

Zbigniew Ziobro powiedział, że Solidarna Polska nie poprze kandydata partii Leszka Balcerowicza - byłej Unii Wolności, który jest przeciwny obniżeniu w Polsce podatków dla słabo i średnio zarabiających oraz podatku VAT. Piotr Gliński kandydował z listy Unii Wolności w wyborach w 1997 roku - bez powodzenia.

Podczas spotkania z posłami Solidarnej Polski był pytany o to czy popiera poszczególne projekty tego ugrupowania. Profesor powiedział, że między innymi obniżenie podatków jest w obecnej sytuacji Polski niemożliwe.

Pan profesor Gliński z całą świadomością uczestniczy w propagandowym przedsięwzięciu Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił Ziobro.