Porady życiowe, pomoc w wyborze życiowego partnera i imienia dla dziecka, które da mu szczęście. To tylko niektóre z ofert osób przepowiadających przyszłość. Polscy wróżbici cenią się coraz bardziej - godzina rozmowy z wróżką może kosztować nawet 300 zł.

Według przeprowadzonych przez OBOP badań, około 60 proc. Polaków wierzy we wróżby, a co piąta osoba twierdzi, że mają one znaczący wpływ na ich życie.

Osoby przepowiadające przyszłość podają informacje m.in. na podstawie interpretacji charakterystycznych cech dłoni, układu kart, daty urodzenia i innych dat związanych z wydarzeniami w życiu osobistym klienta.

W XXI wieku głównymi narzędziami pracy wróżbitów są telefon i internet. Oferują oni m.in. doradztwo życiowe, stworzenie portretu numerologicznego, wybranie odpowiedniego amuletu, a także imienia dla dziecka.

Każda z tych ofert ma swoją odpowiednią cenę. Standardową usługą jest doradztwo życiowe. Opłata za tę usługę zależy od czasu jej trwania, zazwyczaj jest to od 15 do 60 minut. Ważny jest także sposób komunikacji: e-mail, Skype, gadu-gadu, telefon lub rozmowa osobista. W przypadku doradztwa internetowego, jedno kliknięcie wystarczy, by opłacić i wysłuchać wróżby.

Zwykle za 60 minutową rozmowę z wróżką trzeba zapłacić około 90-130 zł. Nieco droższe są konsultacje osobiste - to 140-170 zł. Informacje o stawkach można znaleźć na portalu wynagrodzenia.pl

Najwięcej za porady życiowe życzy sobie znany z ezoterycznego pasma telewizji iTV - EZO TV - wróżbita Maciej. Ten celebryta wśród wróżek za godzinę konsultacji inkasuje 300 zł.

Oprócz porad życiowych wróżbitów można poprosić także m.in. o wybranie szczęśliwego imienia dla dziecka. Za taką usługę zapłacić trzeba od 120 do 150 zł. Każda dodatkowa usługa dotycząca życia dziecka kosztuje kolejne kilkadziesiąt złotych.

Jedną z najczęściej wybieranych ofert jest pomoc w doborze życiowego partnera. Za taką usługę trzeba zapłacić od 200 do 300 zł.

Każdy, kto chce dowiedzieć się od wróżki, jaką drogę kariery wybrać, do jakiej szkoły się udać i jak założyć własną firmę, musi zapłacić od 200 do 250 zł.

Prawdziwą fortunę wróżbici zbijają jednak na przeprowadzaniu rytuałów. Najdroższym z nich jest rytuał tarczy. Polega na zbudowaniu tarczy energetycznej, która ma chronić człowieka przed negatywnymi wydarzeniami. Koszt pojedynczego cyklu wynosi 170 zł., a maksymalnie można przeprowadzić 10 cykli, co daje łącznie 1 700 zł.