Ponad 120 ludzi zginęło w pożarze fabryki tekstyliów na przedmieściach stolicy Bangladeszu - poinformowała w niedzielę straż pożarna w Dakce.
Według strażaków płomienie pojawiły się w sobotę wieczorem w kilkupiętrowym budynku fabrycznym, pełnym pracowników. Walka z ogniem trwała około czterech godzin. Rano straż pożarna podała, że w spalonej budowli odnaleziono już co najmniej 121 ciał.
"W niedzielę rano znaleźliśmy 112 ciał" - powiedział rzecznik strażaków, generał Abu Nayeem Mohammad Shahidullah. Jeszcze w nocy informowano o odkryciu dziewięciu zwłok.
Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru, który doszczętnie spalił fabrykę odzieży Tazreen Fashion, położoną około 30 km od Dakki. Jednak jak pisze AFP, podobne zakłady szyjące ubrania dla przeznaczone na eksport do krajów zachodnich, często wyposażone są w wadliwą instalację elektryczną.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu