Brat, wujek i dwaj kuzyni Irlandczyka przylecieli do Bydgoszczy późnym wieczorem w środę. Zwłoki zidentyfikowali w nocy z miejscowym Zakładzie Medycyny Sądowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1.

W czwartek została przeprowadzona sekcja zwłok. "Sekcja potwierdziła nasze wstępne ustalenia, że był to wypadek, a mężczyzna utonął. Nie stwierdzono śladów działania osób trzecich. Jeszcze musimy poczekać na wyniki badań fizyko-chemicznych, które wskażą m.in. czy kibic był pod wpływem narkotyków lub alkoholu" - powiedział prokurator Bojarski.

Prokuratura wydała rodzinie zmarłego kibica zgodę na odebranie zwłok.

Zwłoki Irlandczyka w środę przed południem z rzeki w centrum miasta wydobyli policjanci i strażacy, prowadzący poszukiwania. Już oględziny, przeprowadzone pod nadzorem prokuratura, wskazywały na tożsamość kibica. Zgadzał się opis jego wyglądu i elementów ubioru podany przez kolegów zgłaszających zaginięcie, a w kieszeniach znaleziono dokumenty osobiste,

Przy zmarłym, oprócz dokumentów, znaleziono karty kredytowe, pieniądze i telefon komórkowy. Na ciele nie stwierdzono obrażeń, mogących świadczyć o przestępstwie.

"Za wcześnie jest mówić o czymkolwiek, natomiast okoliczności, które w tej chwili są ujawnione, nie wskazują żadnej przemocy, jakiej ktoś mógłby się dopuścić na pokrzywdzonym. Nie ma też śladów rabunku. W związku z tym obecne hipotezy zmierzają ku wypadkowi" - powiedział bezpośrednio po oględzinach zastępca szefa Prokuratury Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski.

Irlandczyk zaginął około pierwszej w nocy z soboty na niedzielę, gdy odłączył się do grupy rodaków, z którymi przebywał na bydgoskim Starym Rynku. Nie powrócił do hotelu i nie skontaktował się z kolegami. W niedzielę po południu koledzy zgłosili jego zaginięcie.

Podjęte zostały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Policjanci i strażacy przeszukiwali Brdę. Dno rzeki penetrowali płetwonurkowie, a także specjalistyczny robot.

W środę przed południem wyłowiono ciało kibica z odnogi Brdy w centrum miasta, niedaleko niewielkiej elektrowni w centrum miasta, przed jazem spiętrzającym wodę.