Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, na PO zagłosowałoby 37 proc. Polaków; PiS mogłoby liczyć na 20 proc. poparcia, SLD na 7 proc., a PSL na 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.Na Ruch Palikota chce głosować 2 proc. badanych, na Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.; na inne partie polityczne - 1 proc. Poparcia w sondażu nie uzyskała Polska Partia Pracy. 26 proc. badanych nie jest zdecydowanych, którą partię poprzeć.

Ci, którzy wyrażają chęć głosowania na poszczególne partie, to wyborcy deklarujący udział w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 9 października.

W badaniu znalazły się tylko te ugrupowania, które zarejestrowały swoje komitety wyborcze na terenie całego kraju.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem PO zyskała 1 punkt proc., PiS pozostaje na tym samym poziomie, poparcie dla SLD spadło o 1 punkt proc., a 2 punkty proc. wzrostu zanotowało PSL.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało we wrześniowym badaniu CBOS 61 proc. Polaków; 17 proc. nie zamierza pójść do urn wyborczych, a 23 proc. jeszcze nie zdecydowało, czy odda głos w wyborach.

Badanie przeprowadzono w dniach 8-14 września 2011 roku na liczącej 1077 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.