Listę kandydatów PiS do Sejmu w okręgu szczecińskim otwiera poseł Joachim Brudziński. Wśród 24 nazwisk zaprezentowanych w środę dziennikarzom znaleźli się także wybrany sołtysem roku 2010 Józef Chojnacki oraz matka siedmiorga dzieci, zaangażowana w ruch pro-life Agnieszka Przybylska.

"Tworzymy drużynę ludzi, dla których spoiwem jest program PiS. Nie ma w niej celebrytów, skoczków z innych partii, agentów z popularnych programów telewizyjnych" - zachwalał listę Brudziński.

Jak podkreślali kandydaci, wszystkim im zależy na silnym Pomorzu Zachodnim.

Startujący z ósmej pozycji kapitan żeglugi wielkiej Waldemar Jaworowski przyniósł ze sobą biało-czerwoną banderę. Jak deklarował, będzie się starać, by wróciła ona na polskie statki.

Kandydatem partii na senatora w okręgu szczecińsko-polickim będzie senator Krzysztof Zaremba

Na drugim miejscu znalazł się były poseł, szef szczecińskich struktur partii i radny sejmiku zachodniopomorskiego Leszek Dobrzyński. Trzecie miejsce przypadło także b. posłowi, obecnemu radnemu sejmiku Michałowi Jachowi.

Na liście PiS dominują samorządowcy - są wśród nich radni obecni i byli, zarówno szczecińscy, jak i sejmiku województwa.

O mandat poselski będą się starać radni Szczecina: Artur Szałabawka na czwartej pozycji, Stefania Biernat z numerem piątym oraz Marek Duklanowski na jedenastej pozycji. Szóstkę otrzymał radny sejmiku Kazimierz Drzazga. Wśród 24 nazwisk znalazł się także b. kurator zachodniopomorski Maciej Kopeć.

Kandydatem partii na senatora w okręgu szczecińsko-polickim będzie senator Krzysztof Zaremba. PiS nie wystawił kandydata na senatora w okręgu tzw. świnoujskim i ma zamiar poprzeć startującego tam z własnym komitetem byłego ministra rolnictwa w rządzie Jerzego Buzka Artura Balazsa.