Komitet Wyborczy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 wystawi kandydatów do Sejmu we wszystkich okręgach - poinformował we wtorek PAP rzecznik komitetu Patryk Kosela.

Komitet Wyborczy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 zarejestrował listy wyborcze do Sejmu w 21 okręgach. Oznacza to, że KW PPP-Sierpień 80 jest uprawniony do zarejestrowania list w całym kraju.

Wyznaczony w kalendarzu wyborczym termin zgłaszania kandydatów na posłów i senatorów do okręgowych komisji wyborczych mija o północy we wtorek. Lista kandydatów na posłów powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.

Według Kodeksu wyborczego komitet, który zarejestrował listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.

Jak zapowiedział Kosela, Polska Partia Pracy zarejestruje listy swoich kandydatów we wszystkich 41 okręgach wyborczych.

Komitet Wyborczy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 będzie prowadził kampanię pod hasłem "Oni się kłócą, my wybieramy przyszłość". Komitet zamierza wystawić ponad 800 kandydatów do Sejmu.

Wiceszef partii Mariusz Olszewski jest jedynką na liście w Kielcach; Elżbieta Fornalczyk, wiceprzewodnicząca PPP oraz szefowa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w hipermarkecie Tesco wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu katowickim. W Toruniu jedynką będzie Lech Kuropatwiński, były poseł Samoobrony, a obecnie szef tej partii w województwie kujawsko-pomorskim.

W Warszawie jedynką na listach PPP-Sierpień 80 została młoda działaczka partii Magdalena Janiszewska.