Bilety na Euro 2012 będzie można wymienić najwcześniej w połowie lipca. Ci, którzy kupują je na niesprawdzonych portalach, ryzykują, że nie wejdą na mecz.
W połowie lipca kibice, którzy w losowaniu zdobyli bilet na Euro 2012, będą mogli dokonać ich zwrotu lub wymienić je na inne. Ma to umożliwić oficjalna internetowa platforma zwrotu i wymiany biletów na Euro 2012. Zwrócone wejściówki trafią do ponownego losowania. Na razie UEFA nie precyzuje daty uruchomienia portalu. – Jest na etapie testowania systemów informatycznych – mówi Juliusz Głuski, rzecznik Euro 2012 Polska.
Dopóki portal nie ruszy, kibice chcący zwrócić bilety powinni zachować ostrożność. Im bliżej uruchomienia platformy, tym więcej nieoficjalnych stron, które też oferują wymianę wejściówek, ich zwrot lub sprzedaż. Jedna z nich znajduje się pod adresem http//bilety.euro2012.info.pl. Strona automatycznie sprawdza, czy możliwe jest dokonanie transakcji między dwoma użytkownikami. Oferty dopasowuje algorytm biorący pod uwagę proponowaną cenę kupna i sprzedaży biletów. Tak kojarzeni ze sobą kibice są informowani drogą e-mailową o możliwości wymiany. Finalizacji dokonują już sami. Z kolei na stronie GiełdaBiletówEuro.pl można za darmo dodać ogłoszenie w sprawie kupna, wymiany lub sprzedaży biletów. Zainteresowani kibice we wpisach na forum podają namiary do siebie i kontaktują się ze sobą bezpośrednio.